فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران - علت خیره شدن نوزادبه یک نقطه - انواع تشنج در نوزادان -www.childneurology.ir

تلفن مشاوره دکتر علیرضا رضایی فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال و کودکان :09025540607

نوبت دهی : 02155406074  -  09025540607

مشاوره از طریق واتساپ : 09025540607

وب سایت رسمی دکتر علیرضا رضایی

 فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و اطفال

فلوشیپ تشنج و صرع و نوار مغز

دکتر علیرضا رضایی فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و اطفال

این مقالات موقت بوده و به زودی مطالب سایت تکمیل خواهد شد .

بیماری دویک

 

یکی از بیماری هایی که در چندین سال گذشته مورد تحقیق قرار گرفته و اخیرا شیوع پیدا کرده است،نورومیلیت اپتیکایا همان دویک است.

این بیماری خطرناک بیشتر عصب های چشم و نخاع را مورد حمله ی خود قرار میدهد و با این که دوره های عود و ارام دارد اما پیش رونده نیست این بیماری بیشتر در زنان هست تا در مردان.

این بیماری با ام اس مقایسه شده است ولی به اندازه ی ام اس قابل شیوع نیست.

شیوع بیماری دویک در نژاد زرد پوست و به ویژه مردان آسیا ی شرقی و آمریکای لاتین بیشتر است و پزشگان متخصص احتمال میدهند بین 350تا 450نفر در کشور ایران مبتلا و یا درگیر آن باشند.

دوران شروع این بیماری خطرناک یعنی دویک 10سال دیرتر از بیماری ام اس  و بین 30تا 50سالگی است و هم اکنون روش درمانی خوراکی و تزریقی مختلفی برای آن وجود دارد.

کارشناسان معتقدند تشخیص ندادن بیماری دویک میتواند منجر به کوری و فلج کامل شود.

متاسفانه بیماری دویک درمان قطعی ندارد اما چون عود کننده است و پیش رونده نمیباشد اگر جلوی عود آن را بگیریم بیماری کنترل خواهد شد.

دکتر علیرضا رضایی متخصص مغز و اعصاب در گزارشات خد مربوط به این بیماری اظهار داشته است :این بیماری علت ناشناخته ای دارد تنها عصب بینایی و نخاع را درگیر میکند و شباهت زیادی با بیماری ام اس  دارد.

از این رو گاهی تشخیص این دو بیماری از یکدیگر بسیار مشکل است.

 

تفاوت بین ام اس و دویک

 

سندروم دویک به عنوان نوع حادی  از ام اس در نظر گرفته میشود.تفاوت های اصلی این دو بر اساس یک آنتی بادی خاص است که در خون افرادی که مبتلا ب سندروم دیوک هستند وجود دارد که در مبتلایان به ام اس دیده نمیشود.

برای تعیین چگونگی عملکرد این اوتوآنتی بادی در سندروم دویک محققان نمونه خون 124نفر مبتلا به این بیماری را بررسی کردند و آنها را با 75نمونه خون گرفته شده از افراد و اشخاص مبتلا به بیماری ام اس و دیگر بیماری های عصبی مقایسه کردند در پایان این گروه تحقیقاتی اوتوآنتی بادی را در خون سه چهارم بیماران سندروم دویک تخیص دادند اما در نمونه خون هیچ کدام از افراد مبتلا به ام اس دیگر بیماری های عصبی اثری از ان نیافتند.

فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در تهران - علت خیره شدن نوزادبه یک نقطه - انواع تشنج در نوزادان -www.childneurology.ir

وب سایت رسمی دکتر علیرضا رضایی

 فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و اطفال

فلوشیپ تشنج و صرع و نوار مغز

فیسبوک دکتر علیرضا رضایی
گوگل پلاس لینکدین دکتر رضایی فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال واتس آپ دکتر علیرضا رضایی کانال تلگرام دکتر رضایی توییتر دکتر علیرضا رضایی
یوتیوب دکتر رضایی فوق تخصص مغز و اعصاب اطفال و کودکان